Lokalizacja farmy fotowoltaicznej. Jak wybrać dobre miejsce?


Wybór właściwej lokalizacji farmy fotowoltaicznej jest kluczowy dla jej sprawnego działania. Im bowiem miejsce bardziej nasłonecznione, tym więcej energii wyprodukują panele fotowoltaiczne. Więcej informacji o tym, jakie miejsce będzie dla nich najlepsze i jak przebiega montaż instalacji, znajdziesz w naszym wpisie.
Czytaj dalej


Warunki przyłączania farm fotowoltaicznych do sieci elektroenergetycznych


Budowa na swojej działce farmy fotowoltaicznej jest doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym ograniczyć degradację środowiska naturalnego naszej planety. Przy użyciu paneli fotowoltaicznych można bowiem wytworzyć energię niezbędną do ogrzania domu i wody, korzystając z naturalnego źródła, czyli słońca. Koszt budowy fotowoltaicznej farmy bardzo szybko się zwraca, co więcej, można ją przyłączyć do sieci elektroenergetycznych.
Czytaj dalej


Jak uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki?


Wiele osób, zainteresowanych alternatywnymi i ekologicznymi źródłami energii zraża się do fotowoltaiki przez dość wysoki koszt instalacji systemu paneli słonecznych. Tymczasem, dzięki różnym programom, uzyskać można dotacje oraz dodatkowe wsparcie, które pozwoli cieszyć się odnawialną i darmową energią słoneczną przez cały rok.
Czytaj dalej


Elektrownie słoneczne w Polsce i na świecie


Elektrownie słoneczne to doskonałe, alternatywne źródła energii. Są nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne; koszt ich budowy zwraca się bardzo szybko, a pozyskiwana energia praktycznie nic nie kosztuje. W Polsce coraz bardziej popularne, na Zachodzie i w pozostałych częściach świata mają już swoją bogatą historię. Odkryj ją razem z nami!
Czytaj dalej


Jak dbać o panele fotowoltaiczne?


Panele fotowoltaiczne na dachu to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, pozwalające uzyskać energię niezbędną do ogrzania domu i wody z naturalnego źródła, jakim jest  światło słoneczne. Praktycznie bezobsługowe, wymagają jednak zabiegów pielęgnacyjnych, inaczej ich moc spada nawet o 5%. Sprawdź, jakich.
Czytaj dalej


Wydajność elektrowni fotowoltaicznych. Dlaczego to się opłaca?


Elektrownia fotowoltaiczna jest w pełni ekologiczna i ekonomiczna. Pozwala wytworzyć energię niezbędną do ogrzania domu i wody, czerpiąc z naturalnego źródła, czyli słońca. To bardzo opłacalne rozwiązanie, którego koszt budowy zwraca się w krótkim czasie. Sprawdź w naszym wpisie, jaką moc wytwarza elektrownia fotowoltaiczna i jak zwiększyć jej wydajność.
Czytaj dalej